II Dzień Otwarty dla Absolwentów w TRÓJCE

W środę 1 czerwca w naszej szkole po raz drugi obchodzono Dzień Otwarty dla Absolwentów. Wprawdzie drzwi szkoły codziennie stoją dla absolwentów otworem, ale dodatkowo każdego roku pierwsza środa czerwca zarezerwowana jest specjalnie dla nich. Dlatego też późnym popołudniem, kiedy to w szkole nie ma już lekcji, w „Trójce” zrobiło się gwarno. Na zaproszenie dyrekcji, grona pedagogicznego oraz organizatorki tego ekscytującego spotkania, p. Izabeli Nowak, przybyło wielu byłych wychowanków. Byli tacy, którzy ukończyli szkołę rok temu, dziesięć lat temu, dwadzieścia, ale nawet i ponad pięćdziesiąt lat temu. Każdy przyniósł ze sobą inne, ale bardzo miłe szkolne wspomnienia. Niektóre, bardzo odległe, sięgały czasów powojennych. Absolwenci spotkali się z dyrekcją i nauczycielami. Była to też okazja, aby porozmawiać ze swoimi kolegami i koleżankami ze szkolnej ławki. Przy herbatce i ciasteczkach miło płynął czas. Niewątpliwą atrakcją była możliwość obejrzenia kronik szkoły i zdjęć. Niektórzy przynieśli fotografie ze swoich własnych zbiorów. Były wśród nich także te, bardzo stare, jeszcze czarno-białe. Jedna z absolwentek, pani Teresa Kowalik, emerytowana nauczycielka, pochwaliła się spisanym przez siebie zbiorem swoich życiowych wspomnień, wśród których są oczywiście i te, związane ze szkołą podstawową.

Absolwenci skorzystali również z możliwości zwiedzania dobrze znanych im kątów. Z sentymentem zaglądali do klas, w których kiedyś mieli lekcje. Zauważali zmiany, jakie się dokonały. Byli i tacy, którzy zasiedli po kilkudziesięciu latach w niskich ławeczkach I klasy. Nie zabrakło oczywiście wspólnych zdjęć oraz wpisów do kroniki szkoły.

Absolwenci nie omieszkali wspomnieć o swoich życiowych sukcesach. Dzisiejsi uczniowie szkoły mogą na pewno znaleźć wśród nich wiele wzorów do naśladowania.

To było niezapomniane spotkanie. Ci, którym nie udało się na nie dotrzeć, nie muszą się martwić, gdyż taka okazja będzie za rok, znowu w pierwszą środę czerwca. Dyrekcja oraz grono pedagogiczne dziękuje wszystkim za przybycie i już dziś zaprasza na następne spotkanie. Zachęca także do odwiedzania strony internetowej (www.sp3.stargard.pl) i wypełnienia ankiety dla absolwentów. Dyrekcji i nauczycielom bardzo zależy bowiem na tym, aby absolwenci nie tracili kontaktu ze szkołą, aby w miarę swoich możliwości i chęci nadal uczestniczyli w jej życiu, dzielili się swoimi doświadczeniami oraz włączali się w różne przedsięwzięcia.

DSC02187 DSC02190 DSC02194 DSC02195 DSC02201
DSC02220 DSC02232