GRUPA 0a – WYCIECZKA DO PORTU LOTNICZEGO

20 października dzieci z grupy 0a z Przedszkola Miejskiego nr 2 „MALI ARTYEŚCI” (oddział w SP 3) pojechały do Portu Lotniczego Szczecin Goleniów.

Przed terminalem czekała na nas Pani celnik Agata i Pan celnik Mariusz, którzy zapoznali nas z pracą na lotnisku i jego funkcjonowaniem.

Plan wycieczki był bardzo atrakcyjny. Najpierw zwiedziliśmy terminal. Następnie zaopatrzeni w identyfikatory musieliśmy przejść przez odprawę bagażową i celną. Przechodziliśmy przez specjalne bramki, które potrafią wykryć wszystkie metalowe przedmioty i prześwietlić bagaż. Tu dzieci miały okazję dowiedzieć się, czego nie należy wnosić na pokład samolotu i co zrobić, aby odprawa odbyła się szybko i sprawnie.

Wielką atrakcją był pokaz sprzętu pirotechnicznego. Dzieci mogły zobaczyć działania robota „Gryfusia”, który między innymi zdjął i założył czapkę Piotrkowi oraz wyniósł pozostawioną bez opieki torbę.

Przed płytą lotniska  mieliśmy okazję obserwować startujące i lądujące samoloty. Pan kapitan samolotu, który przyleciał z Anglii najpierw pomachał do nas podchodząc do lądowania, a później przyniósł nam prezent – dmuchany samolot Wizzair i zrobił z nami wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Następnie  obejrzeliśmy pokaz akcji gaszenia pożaru na lotnisku w wykonaniu funkcjonariuszy lotniskowej Straży Pożarnej.

Dziękujemy Panu Mariuszowi., Pani Agacie  oraz wszystkim pracownikom, którzy włączyli się w organizację naszej wycieczki oraz prezenty, które otrzymały przedszkolaki.

dr-marcin-majewski