GRUPA „0a” NASZE KOLĘDOWANIE

Dnia 17 grudnia 2015 roku odbył się jubileuszowy  X Szkolny Festiwal Kolęd i Pastorałek „NASZE KOLĘDOWANIE”. Objął swym zasięgiem uczniów klas I – VI Szkoły Podstawowej nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego oraz oddziały przedszkolne Miejskiego Przedszkola nr 2 w Stargardzie Szczecińskim. Przedsięwzięcie miało na celu pielęgnowanie tradycji śpiewania kolęd i pastorałek.

Zmagania młodych artystów oceniało jury. Ocenie podlegała:

•         Aranżacja

•         Interpretacja

•         Ogólna prezentacja sceniczna.

Wśród wykonawców nie zabrakło dzieci z grupy „0a”.

Zespół wokalny zaprezentował kolędę „Przybieżeli do Betlejem”.

Zespół wokalny „Świąteczne nutki” (Lena, , Nadia, Oliwia, Zuzia) wykonał kolędę „Pójdźmy wszyscy do stajenki”.

Oba zespoły wyśpiewały II miejsce.

Julka Cichoń zajęła I miejsce wśród solistów a Rafał Biernacki (któremu akompaniował brat Janek) miejsce III.

Zarówno młodym artystom, jak i ich rodzicom towarzyszyły olbrzymie emocje. Rosną nam młode talenty, które tylko czekają na to, żeby je odkryć.