Godzina dla Twojej miejscowości

25 października 2019r. wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Kornela Makuszyńskieg w Stargardzie wzięli udział w społecznej akcji organizowanej przez szczecińskie Stowarzyszenie Polites. Uczniowie postanowili zrobić coś dobrego dla naszego miasta. Po gorącej burzy mózgów zdecydowali się na upiększenie Stargardu poprzez sadzenie 200 krokusów w Parku im. Stefana Batorego. Do akcji z wielką chęcią przyłączyli się rodzice dzieci, którzy pomogli 6 i 7-latkom w sadzeniu krokusów. Przejściu do Parku towarzyszył głośny i kolorowy pochód. Wolontariusze nieśli tabliczki zachęcające do dbania o Stargard,            a także wręczali przechodniom ulotki promujące akcję. Odzew mieszkańców był niezwykle pozytywny. Stargardzianie z ciekawością przypatrywali się sadzeniu kwiatów przez młodych ludzi, a także rozmawiali z nimi na temat potrzeby dbania o nasze miasto.

Po zasadzeniu 200 fioletowych krokusów koordynatorzy projektu wkopali tabliczkę upamiętniającą to fantastyczne wydarzenie. Mamy nadzieję, że na wiosnę w tym miejscu wyrosną przepiękne kwiaty, które będą cieszyć oko mieszkańców i wywoływać uśmiech              na ich twarzach J.  Wolontariuszom przez cały czas dopisywał doskonały humor.

Jest to niesamowita społeczna akcja, szerzącą ideę wolontariatu i zachęcająca do działań na rzecz miasta, która pokazuje, że każdy może przyczynić do czynienia dobra.                  Z pewnością za rok ponownie weźmiemy udział w projekcie.

Zachęcamy do głosowania na naszą inicjatywę na profilu FB Stowarzyszenia Polites „Godzina dla twojej miejscowości”.

W tym dniu nasi wolontariusze włączyli się również do akcji „Szkoła pamięta”, której celem jest upamiętnienie ważnych postaci oraz wydarzeń. Uczniowie odwiedzili miejsce pamięci papieża Jana Pawła II.

No Comments

Comments are closed.

To Top