Dziewczęta z„Trójki” Mistrzyniami Powiatu

Zawodniczki z naszej szkoły po raz kolejny okazały się najlepsze w mini koszykówce w Stargardzie.

Finał Mistrzostw Powiatu w Mini Koszykówce Dziewcząt odbył się

23 lutego Szkole Podstawowej nr 5.W turnieju udział wzięły cztery najlepsze zespoły wyłonione wcześniej w drodze eliminacji.

Reprezentacja SP 3 w meczu półfinałowym spotkała się z drużyną z SP 7. Dziewczęta z SP3 wyszły na boisko bardzo skoncentrowane i zmobilizowane do walki. Dobra gra zespołowa przyniosła sukces i ten pojedynek rozstrzygnęła na swoją korzyść z wynikiem 38:8.

W meczu finałowym dziewczęta z „trójki” spotkały się z zawodniczkami SP 5. W pierwszej kwarcie walka była zacięta i emocjonująca. Natomiast w kolejnych kwartach zespołowa gra „trójki” w ataku i konsekwentna obrona doprowadziła do wysokiego zwycięstwa 30:9.

Dziewczęta będą reprezentowały powiat stargardzki w zawodach regionalnych.

Wyniki końcowe to:

I m-ce SP 3,

II m-ce SP 5,

III m-ce SP 7,

IV m-ce SP 4

Z rąk dyrektora MOS – u Tadeusza Gutowskiego drużyna otrzymała okazałym pucharem i dyplom.

Pan dyrektor szkoły Romuald Bobrowicz pogratulował dziewczętom sukcesu i nagrodził je słodkim upominkiem.

Od kilku lat zarówno dziewczęta jak i chłopcy z „trójki” zajmują czołowe miejsca w powiecie, regionie i województwie w tej dyscyplinie.