DZIEŃ POMARAŃCZOWY czyli „ŚWIĘTO DYNI” – w grupie „0a”

Dynia to bardzo zdrowe, urodziwe, wdzięczne i łatwe do współpracy warzywo – przekonały się o tym dzieci z grupy „0a”w poniedziałek  30 października 2017r., w czasie obchodów DNIA POMARAŃCZOWEGO. Wśród dyń różnej wielkości i dzieci ubranych w pomarańczowym kolorze, można było poczuć się jak na dyniowej grządce.

„Święto Dyni” pozwoliło nam poznać wielką różnorodność dyń i wzbogaciło naszą wiedzę na ich temat.

Dzieci dowiedziały się, co kryje w środku dynia i skąd się biorą pestki, jakie pyszności można zrobić z dyni oraz jak ozdobić dynię.

Dzieci wykonały także pyszny sok z marchwi z dodatkiem jabłka i z przyjemnością degustowały ciasta przygotowane przez mamy: Olka, Jesiki, Tomka i Adasia S.                                                                                   Zadowolone miny dzieci są dowodem na świetną zabawę tego dnia.