DZIEŃ POMARAŃCZOWY czyli „ŚWIĘTO DYNI” – w grupach „0a” i „0b” Przedszkola Miejskiego nr 2(oddziały w SP 3)

Dynia to bardzo zdrowe, urodziwe, wdzięczne i łatwe do współpracy warzywo – przekonały się o tym dzieci z grupy „0a”i „0b” w piątek  28 października 2016r., w czasie obchodów DNIA POMARAŃCZOWEGO. Wśród dyń różnej wielkości i dzieci ubranych w pomarańczowym kolorze, można było poczuć się jak na dyniowej grządce.

„Święto Dyni” pozwoliło nam poznać wielką różnorodność dyń i wzbogaciło naszą wiedzę na ich temat.

Dzieci dowiedziały się, co kryje w środku dynia i skąd się biorą pestki, jakie pyszności można zrobić z dyni oraz jak ozdobić dynię.

Dzieci wykonały także pyszny sok z marchwi z dodatkiem jabłka i z przyjemnością chrupały przygotowane kawałki marchewki i jabłka.

Zadowolone miny dzieci są dowodem na świetną zabawę tego dnia.