DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA w oddziałach przedszkolnych PM 2 (w SP 3)

Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku… Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku! Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Wiele razy, pewnie, dla Was był kumplem do zabawy, kompanem podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć, antidotum na nocne koszmary.

25 listopada 2016 roku z inicjatywy dzieci z grupy 0a i ich wychowawczyni – pani Agnieszki Zaręby zorganizowany został   Bal Pluszowego Misia.

Na zaproszenie odpowiedziały i stawiły się dzieci  z grup 0a i 0b oraz maluszki z grupy „Kaczorków” razem ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi.

Celem całego przedsięwzięcia było między innymi: przybliżenie  dzieciom, w sposób bardzo przystępny, historii powstania pluszowego misia, przedstawienie różnych sylwetek misiów – bohaterów literackich, filmowych i muzycznych- Kubusia Puchatka, Misia Uszatka, Misia Kolargola, Gumisiów, Troskliwych Misiów; zachęcenie do  poszanowania zabawek.

Zabawa była doskonała. W „misiowej krainie” wśród piosenek, zagadek, konkursów i wszystkim co z misiami związane bawiły się dzieci ze swoimi misiami. Wszystkim dopisywał dobry humor.

Szkoda tylko, że ten dzień minął tak szybko! Do domu dzieci i misie zabrały wspaniałe wrażenia.

Drogie misie spotkamy się już za rok!

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

 

No Comments

Comments are closed.

To Top