DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA w oddziałach przedszkolnych PM 2 (w SP 3)

Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku… Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku! Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Wiele razy, pewnie, dla Was był kumplem do zabawy, kompanem podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć, antidotum na nocne koszmary.

25 listopada 2016 roku z inicjatywy dzieci z grupy 0a i ich wychowawczyni – pani Agnieszki Zaręby zorganizowany został   Bal Pluszowego Misia.

Na zaproszenie odpowiedziały i stawiły się dzieci  z grup 0a i 0b oraz maluszki z grupy „Kaczorków” razem ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi.

Celem całego przedsięwzięcia było między innymi: przybliżenie  dzieciom, w sposób bardzo przystępny, historii powstania pluszowego misia, przedstawienie różnych sylwetek misiów – bohaterów literackich, filmowych i muzycznych- Kubusia Puchatka, Misia Uszatka, Misia Kolargola, Gumisiów, Troskliwych Misiów; zachęcenie do  poszanowania zabawek.

Zabawa była doskonała. W „misiowej krainie” wśród piosenek, zagadek, konkursów i wszystkim co z misiami związane bawiły się dzieci ze swoimi misiami. Wszystkim dopisywał dobry humor.

Szkoda tylko, że ten dzień minął tak szybko! Do domu dzieci i misie zabrały wspaniałe wrażenia.

Drogie misie spotkamy się już za rok!