Dzień Patrona

18 maja odbył się długo oczekiwany przez społeczność szkolną Dzień Patrona Szkoły – Kornela Makuszyńskiego. To wielkie święto całej szkoły rozpoczęło się uroczystym apelem z udziałem postaci z książek Makuszyńskiego, tj., Koziołka Matołka, Małpka Fiki Miki, Szatana z siódmej klasy czy Panny z mokrą głową. Uczniowie uczestniczyli w zabawie pt. „ Śladami Kornela Makuszyńskiego” –głowili się nad rebusami, układali puzzle, rozwiązywali krzyżówki , uzupełniali zadania z lukami na temat biografii swojego patrona. W licznych zadaniach uczniowie mogli wykazać się wiedzą na temat Kornela Makuszyńskiego. Zwieńczeniem zabawy było przedstawienie teatralne, w którym młodzi aktorzy wcielili się w postacie z bajek Kornela Makuszyńskiego, gromkie oklaski uczniów świadczyły o tym , że zostało bardzo ciepło przyjęte. Cała zabawa jeszcze mocniej zintegrowała społeczność szkolną tak barwnie przebraną za postacie z bajek swojego ukochanego patrona.

CIMG4575 CIMG4583