Dzień Europy w Szkole Podstawowej nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego

8 maja obchodziliśmy Dzień Europy. W ramach tego wydarzenia uczniowie, pod okiem nauczycieli języków obcych : M. Formelli, U. Jurkiewicz, A. Jeske, K. Kaliszewskiej, A. Kilar,
K.  Kułakowskiej, przygotowali prezentacje wybranych krajów europejskich. Dzięki ich działaniom mogliśmy, choć na chwilę, przenieść się do Anglii, Hiszpanii, Niemiec, Włoch oraz Austrii. Każde stoisko zostało udekorowane własnoręcznie wykonanymi plakatami, tematycznymi ulotkami oraz ozdobami w barwach narodowych prezentowanych krajów. W czasie przechadzki z jednego stoiska do drugiego, zwiedzający mieli szansę spróbowania dań typowych dla wybranych krajów. Sałatka caprese, muffinki czy też oliwki to tylko niektóre z kulinarnych propozycji. Po bliższym zapoznaniu się z informacjami na temat prezentowanych państw, uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę, biorąc udział w quizach. Fanom sportu zaproponowano konkurs podbijania piłki. Podjęte działania rozbudziły ciekawość uczniów, zachęciły ich do poznawania nowych kultur i aktywnego spędzania wolnego czasu.