Dzień Babci i Dziadka w grupie „0a” – PM 2 (oddział przedszkolny w SP 3)

Mimo, że za oknem zima, mróz, jest to najcieplejszy dzień w roku, który sprawia wszystkim ogromną radość, wywołuje uśmiechy na twarzach, powoduje , że małe serduszka dzieci biją szybciej, a Babcia i Dziadek ze wzruszeniem słuchają czułych słów , kierowanych pod ich adresem.

W ten sposób dzieci mogły wyrazić kochanym Babciom i Dziadkom, swoje uczucia i podziękowanie za trud włożony w ich wychowanie, za poświęcony czas, wspólne zabawy, spacery, za dobre rady i pomoc w trudnych chwilach.

Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali występy swoich milusińskich. Po występach goście oraz dzieci zostali zaproszeni na przygotowany przez mamy słodki poczęstunek. Na pamiątkę spotkania goście zostali obdarowani upominkami, które własnoręcznie wykonały ich wnuczęta.

Takie spotkania pełne uśmiechów, wzruszeń i radości wzmacniają więzi emocjonalne z rodziną , uczą dzieci sposobów wyrażania uczuć oraz szacunku dla osób starszych.