„BŁĘKITNI czytają DZIECIOM”

Czytanie kilkulatkowi rozbudza w nim ciekawość świata i pomaga mu zrozumieć siebie i innych.

„BŁĘKITNI czytają DZIECIOM” pod takim hasłem rozpoczął się cykl czytelniczych spotkań gimnazjalistów z  Gimnazjum Nr 2  z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego  z dziećmi z Przedszkola Miejskiego Nr 2 „MALI ARTYŚCI” (z oddziałów przedszkolnych W SP 3).

W środę -5 października 2016r. sześciolatki i „maluszki” odwiedzili piłkarze z klasy IIId mistrzostwa sportowego z wychowawczynią. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały czytanej przez młodych sportowców baśni pt. „Kopciuszek”.

Jak na sportowców przystało gimnazjaliści zaprezentowali się w stroju sportowym, co również wzbudziło ciekawość dzieci. Może dlatego, że wszyscy lubimy kolor błękitny?

Skupienie na twarzach najmłodszych słuchaczy pokazało, że „BŁĘKITNI” nie tylko grają ale też czytają na piątkę, a nawet szóstkę.

Wspólne czytanie tak bardzo spodobało się obu stronom, że spotykają się już za tydzień na poznanie kolejnej baśni.

Jeśli chcemy, by dzieci wyrosły na wykształconych, kulturalnych, mądrych i dobrych ludzi wychowujmy je w miłości do książek, codziennie czytając im dla przyjemności  w domu i w przedszkolu.