Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”

Jak co roku uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Eweliny Maligłówki uczestniczyli w obchodach Narodowego Święta Żołnierzy Wyklętych. Choć główne uroczystości przypadają na 1 marca , to już  26 lutego w parku Stefana Batorego na uroczystym biegu tropem wilczym stawili się nasi uczniowie w składzie :  Natalia Jarzyna, Wiktoria Laszkiewicz, Olga Kordykiewicz, Damian Frątczak i Kacper Sipko.

Dystans do pokonania to 1963 metry, jest to symboliczne odwołanie do roku w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek.

Natalia Jarzyna wywalczyła I miejsce, Olga Kordykiewicz III, a Wiktoria Laszkiewicz IV.

Wśród chłopców Damian Frątczak zajął II miejsce.

W biegach udział wzięli także  żołnierze 12. Brygady Zmechanizowanej i Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko, w tym żołnierze ze Stanów Zjednoczonych i Kanady.
Po rozdaniu pucharów i medali nasi uczniowie udali się na poczęstunek pyszną grochówką i pokaz sprzętów wojskowych.

Zdjęcia: Pan Tadeusz Surma