„Bajkowa płyta” Radia Stargard z naszym akcentem

6 lutego 2016 r. w przedszkolu Montessori „Na Zielonym Wzgórzu” odbyło się uroczyste czytanie bajek, które znalazły się na płycie Radia Stargard „Bajkowa płyta”.

„Bajkowa płyta” to efekt końcowy ogłoszonego przez Radio Stargard konkursu.  Zadanie polegało na napisaniu własnej bajki przez dorosłych i dzieci, a później zgłoszeniu się do konkursu. Nasz uczeń z klasy 3 b – Michał Ignaś – wymyślił postać Czasopożeracza i dzielnego Jakuba. Wykreował ich przygody, a spisać je pomogła mu mama Agnieszka. Wspólnie stworzyli bajkę pod tytułem „Czasopożeracz”. Bajka została wysoko oceniona przez jury i znalazła się na płycie Radia Stargard z bajkami. Słuchowisko do niej nagrała znana aktorka Julita Kożuszek – Borsuk. Efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania.

Patronat nad projektem „Bajkowa płyta” objęło Zachodniopomorskie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci. Jeśli chcecie posłuchać o Czasopożeraczu i Kubusiu, który walczy o… No właśnie. Jeśli chcecie wiedzieć, co było dalej, to jeden egzemplarz płyty trafi do biblioteki szkolnej. Zapraszamy do posłuchania.

IMG_20160207_183659