„BĄDŹ ZAWSZE BEZPIECZNY”

Aby młodych uczestników ruchu drogowego ustrzec przed ewentualnymi wypadkami w ramach programów stargardzkiej komendy z dziećmi z grupy „0a” przeprowadzone zostały zajęcia profilaktyczne.

Pani Alma Selwesiuk z Zespołu ds. Nieletnich zajmując się profilaktyką dzieci i młodzieży z najmłodszymi rozmawiała o elementarnych zasadach, jakie obowiązują na drodze i w jej pobliżu. Omówiona została również tematyka dotycząca bezpiecznej zabawy zarówno w domu jak i na podwórku.

Na spotkaniu poruszone zostały również tematy dotyczące sygnalizacji świetlnej oraz zasad jej funkcjonowania, bezpiecznego sposobu przechodzenia przez jezdnię, a także zasad bezpiecznego korzystania ze środków transportu miejskiego. Milusińskim przedstawiono również kilka podstawowych informacji dotyczących obowiązku korzystania z fotelików samochodowych i zapinania pasów bezpieczeństwa oraz konsekwencjach, jakie niosą za sobą nieprzemyślane kroki związane z nieprzestrzeganiem przepisów drogowych, jazdy pod wpływem alkoholu czy niezapinaniem pasów bezpieczeństwa przed każda podróżą.

Dzieci aktywnie uczestnicząc w zajęciach z chęcią podzieliły się swoimi doświadczeniami i wiedzą na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa, a także określiły, jakich zabaw najlepiej unikać, aby nic złego nikomu się nie stało, zaś w ramach stargardzkiego programu „Jesteśmy widoczni” otrzymali elementy odblaskowe ufundowane przez firmę Bridgestone, aby jako niechronieni uczestnicy ruchu drogowego byli zawsze widoczni, a przez to bardziej bezpieczni.

DSCN2184 DSCN2194 DSCN2223 DSCN2226 DSCN2213 DSCN2218