Akcja charytatywna dla Krystiana

 

W zeszłym tygodniu uczniowie naszej szkoły udowodnili, że nie potrafią przejść obojętnie obok nieszczęścia drugiego człowieka. Z inicjatywy Samorządu Szkolnego po raz kolejny zorganizowali  akcję charytatywną dedykowaną Krystianowi – chorującemu na nowotwór, świeżo upieczonemu absolwentowi „Trójki”.

Choć akcja zaplanowana była na 18 listopada, przygotowania do niej rozpoczęły się kilka dni wcześniej. Niezawodne jak zwykle mamy i babcie upiekły ciasta, które następnego dnia można było kupić w symbolicznej cenie. Na korytarzach od rana trwała sprzedaż najpiękniejszych prac plastycznych ze szkolnej wystawy jesiennej. Zainteresowanie prezentowanymi dziełami było ogromne. Wyklejanki, rysunki i kolaże powędrowały do kilkudziesięciu stargardzkich domów. Wszystkie uzyskane w tej sposób pieniądze zostaną przeznaczone na kosztowne leczenie chłopca.

W przedsięwzięcie zaangażowali się wszyscy uczniowie – zarówno ci młodsi, jak i starsi. Dziewczynki z uśmiechem oprowadzały przybyłych gości i udzielały im niezbędnych informacji, chłopcy zaś zajęli się sprawami typowo technicznymi – nosili ławki, pakowali wypieki, porządkowali sale. Wszystko to dla Krystiana, który zawsze może liczyć na naszą pomoc.

Trzymamy kciuki za jego powrót do zdrowia!

No Comments

Comments are closed.

To Top