Akcja charytatywna dla Krystiana

W zeszłym tygodniu uczniowie naszej szkoły udowodnili, że nie potrafią przejść obojętnie obok nieszczęścia drugiego człowieka. Z inicjatywy Samorządu Szkolnego po raz kolejny zorganizowali  akcję charytatywną dedykowaną Krystianowi – chorującemu na nowotwór, świeżo upieczonemu absolwentowi „Trójki”.

Choć akcja zaplanowana była na 18 listopada, przygotowania do niej rozpoczęły się kilka dni wcześniej. Niezawodne jak zwykle mamy i babcie upiekły ciasta, które następnego dnia można było kupić w symbolicznej cenie. Na korytarzach od rana trwała sprzedaż najpiękniejszych prac plastycznych ze szkolnej wystawy jesiennej. Zainteresowanie prezentowanymi dziełami było ogromne. Wyklejanki, rysunki i kolaże powędrowały do kilkudziesięciu stargardzkich domów. Wszystkie uzyskane w tej sposób pieniądze zostaną przeznaczone na kosztowne leczenie chłopca.

W przedsięwzięcie zaangażowali się wszyscy uczniowie – zarówno ci młodsi, jak i starsi. Dziewczynki z uśmiechem oprowadzały przybyłych gości i udzielały im niezbędnych informacji, chłopcy zaś zajęli się sprawami typowo technicznymi – nosili ławki, pakowali wypieki, porządkowali sale. Wszystko to dla Krystiana, który zawsze może liczyć na naszą pomoc.

Trzymamy kciuki za jego powrót do zdrowia!