Narodowe Czytanie także w świetlicy

Rok szkolny 2016/2017 świetlica rozpoczęła czytająco! Uczniowie klas najmłodszych mieli okazję uczestniczyć w Narodowym Czytaniu „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza, które odbyło się w wielu miejscach w całej Polsce oraz za granicą i oczywiście w naszej szkole również.

Jedna z grup dzieci ze świetlicy wzięła udział w akcji przygotowanej przez Samorząd Uczniowski. Z wielkim zainteresowaniem słuchano opowieści nauczycielki historii, p. Eweliny Maligłówki, o ogólnopolskiej akcji, o książce i jej autorze, oglądano slajdy z filmu oraz wysłuchano fragmentów dzieła.   Druga grupa w tym czasie poznawała tę historyczną powieść w świetlicy. Dzieci miały okazję odczuć, że czytanie jest wspaniałą przygodą. Ponadto po raz kolejny miały okazję przekonać się, że dobro musi zwyciężyć nad złem, bo taki jest najważniejszy przekaz tek niesamowitej lektury.

Udział w Narodowym Czytaniu był dla najmłodszych niezapomnianym przeżyciem.