Ósma edycja cyklicznych zawodów dla uczniów stargardzkich szkół podstawowych                  w dyscyplinie olimpijskiej – pływaniu, dobiegła końca. Uczniowie – finaliści wyłonieni            w drodze rozegranych 3-ech eliminacji  na przestrzeni  minionych siedmiu miesięcy, wzięli udział w ”FINALE  SOBÓT  PŁYWACKICH Edycji roku szkolnego 2015/2016”.

Zawody rozegrane zostały w dniu 04 czerwca 2016 roku na Pływalni Gimnazjum nr 4 im. Noblistów Polskich z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego. Do finałowych wyścigów zgłosiło się 82 finalistów spośród 85, którzy nabyli prawo startu. Zgodnie z regulaminem zawodów, finaliści wystartowali w biegach finałowych na dystansie 50 m stylem dowolnym.

Następujący zawodnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi pucharami oraz medalami przez Naczelnika Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Stargard Pana Artura WIŚNIEWSKIEGO, który dokonał dekoracji w imieniu Prezydenta Miasta Stargard :

ZUZANNA JAGODZIŃSKA – I miejsce w klasyfikacji ogólnej

ADRIAN TURAŁA – I miejsce w klasyfikacji ogólnej

KRYSTIAN MUCHA – II miejsce w klasyfikacji ogólnej

DAWID POZNAŃSKI – III miejsce w klasyfikacji ogólnej

Wielkimi sukcesami w tej dyscyplinie mogą również pochwalić się inni uczniowie naszej szkoły, którzy również uczęszczają na zajęcia i uczestniczą w cyklicznych zawodach. Są to :

Natalia Jarzyna,

Konrad Chudzik,

Wojciech Smolarczyk.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszej wytrwałości i radości jaką niewątpliwie sprawia pływanie.