1-Winter-fun-6Ferie zimowe tak bardzo wyczekiwane przez dzieci i młodzież są okresem, gdy trzeba zwrócić szczególną uwagę na zagadnienia bezpieczeństwa i higieny. W czasie zimy występują szczególne zagrożenia życia i zdrowia w związku z intensywnością zjawisk pogodowych. Należy zwracać uwagę na odpowiedni ubiór, chroniąc się zarówno przed wyziębieniem, odmrożeniami jak i przegrzaniem. Szczególną uwagę należy zwrócić na oblodzone powierzchnie, które mogą być niebezpieczne podczas upadku.
Zabawy i sporty zimowe będą źródłem radości tylko wtedy, gdy ich uczestnicy zachowają zasady bezpieczeństwa.

Jazda na łyżwach powinna odbywać się tylko na specjalnie przygotowanych ślizgawkach i lodowiskach. Nie wolno jeździć na łyżwach po zamarzniętych stawach, rzekach i jeziorach, gdyż nigdy nie można być pewnym trwałości takiej tafli lodowej. Zjazdy na sankach nie mogą odbywać się na górkach blisko ulic. Nawet zabawy ze śnieżkami wymagają ostrożności: nie należy rzucać nimi w kierunku  głowy i twarzy innych osób. Trzeba także zwrócić uwagę czy w kuli śniegowej nie ma kamienia lub twardych grud lodowych. Możemy w ten sposób zapobiec poważnym zranieniom.

Zachowanie bezpieczeństwo to sprawia priorytetowa, ale warto również pamiętać o czerpaniu radości z wolnego czasu i zimowej aury. Nie warto zbyt długo siedzieć w domu przed komputerem lub telewizorem, bo zimowe spacery mają wiele uroku. Są również ważnym elementem zapobiegania chorobom.

 

 

No Comments

Comments are closed.

To Top