Akcja Społeczna Bezpieczny przejazd – „Zatrzymaj się i żyj”

Na zaproszenie  wychowawczyni grupy 0a – Agnieszki Zaręby odpowiedzieli pracownicy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

We wtorek – 16 października 2018r. dzieci z oddziałów przedszkolnych , uczniowie klas pierwszych i klasy 2a uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w ramach społecznej kampanii  Bezpieczny Przejazd – „Zatrzymaj się i żyj”.

Tematyka zajęć obejmowała : bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych oraz właściwe zachowania na terenie kolejowym a także  pierwszą pomoc przedmedyczną.

Dzieci obejrzały filmiki dotyczące bezpiecznego  zachowania, odpowiadały na zagadki, oglądały sprzęt potrzebny w pracy Straży Ochrony Kolei, jak również mogły dowiedzieć się na czym polega ich praca.

Za udział w zajęciach Szkoła otrzymała certyfikat, a dzieci książeczki do kolorowania.

Wszyscy uczestnicy obiecali, że będą pamiętać o zachowaniu  bezpieczeństwa przed przejazdami kolejowymi.