Absolwenci wypowiadają się w ankiecie

Absolwenci tęsknią za nami!

Jeszcze nie minął nawet rok od czasu, kiedy nasi szóstoklasiści usłyszeli ostatni dzwonek w SP3, a już za nami tęsknią. W kwietniu zapragnęli nas bowiem odwiedzić Daniel Usakowski i Jakub Siwy – absolwenci roku 2015. Zostali zauważeni, gdy przechadzali się po szkolnych korytarzach. Zdradzili nam, że aktualnie są uczniami stargardzkiego Gimnazjum nr 4. Daniel uczy się w klasie o profilu sportowym i nadal rozwija swoje zdolności. Gdy był uczniem naszej szkoły miał na swoim koncie liczne sukcesy sportowe, jak wspomina. Pochwalił się, że obecnie nadal trenuje koszykówkę w KS Spójnia Stargard, a jego drużyna jest w lidze wojewódzkiej i przed nią ważne mecze.  Jakub natomiast wyjawił, że uczy się w klasie o profilu matematycznym, w której nadal rozwija swoje zdolności.

Chłopcy z sentymentem wspominali podczas naszej rozmowy swoje klasy, w których bardzo dobrze się czuli. Zapytani o to, którego ze swoich  byłych nauczycieli chcieliby spotkać wymienili panią od języka polskiego, Elizę Wolską. Ich życzenie zostało spełnione. Spotkanie było dla obu stron wzruszające.

Dziękujemy za odwiedziny. Życzymy sukcesów. Zapraszamy do nas ponownie.

Pewien piękny majowy dzień i pewien etap życia za sobą skłonił dwóch naszych absolwentów do refleksji i wspomnień, które po latach przywiodły ich ponownie w mury pierwszej szkoły. Artur Kościelniak i Konrad Ułasik przyszli pooglądać stare, dobrze znane kąty. Obaj są uczniami stargardzkich liceów. Artur to tegoroczny maturzysta. Zdradził nam, że zamierza studiować na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym lub na Akademii Morskiej. Konrad kończy I klasę liceum i jego plany na przyszłość nie są jeszcze sprecyzowane. Chłopcy wspominali z sentymentem lata nauki w naszej szkole w bardzo miłej, jak określili, atmosferze. W ich pamięci pozostały także festyny i szkolne imprezy oraz … śmieszna pani w szkolnym sklepiku. Obaj mieli w naszej szkole liczne sukcesy sportowe. Teraz, od kilku ładnych lat kontynuują rozwijanie swoich sportowych umiejętności trenując w „Błękitnych Stargard”. Kto wie, może to właśnie oni śladem swoich starszych kolegów, a naszych stargardzkich mistrzów, wygrają mecz z liczącymi się drużynami i może to będzie nie tylko „Cracovia Kraków” czy  „Lech Poznań”. Będziemy się temu przyglądać. Trzymamy kciuki!

Chłopcy miło wspominali też swoich pierwszych nauczycieli. Artur przekazuje serdeczne pozdrowienia pani Basi Samsonik – jego wychowawczyni w klasach początkowych, którą bardzo lubił.

Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy ponownie, zwłaszcza 1 czerwca o godzinie 17.00 na Dzień Otwarty dla Absolwentów, który każdego roku organizowany jest w naszej szkole.

Pan Piotr Storta, absolwent naszej szkoły, mieszkający od dwunastu lat ze swoją rodziną w Anglii, podczas krótkiego pobytu w kraju postanowił pokazać swoim dzieciom miejsce, które dało początek jego edukacji. Oprowadzał je po szkolnych korytarzach i klasach, w których miał lekcje. Przypominał sobie, w których ławkach siedział. Z sentymentem wspominał nauczycieli i spędzony tu czas.
Dziś pan Piotr jako absolwent studiów wyższych na Politechnice Szczecińskiej z zakresu telekomunikacji i elektroniki pracuje w Anglii.
Panie Piotrze dziękujemy za odwiedziny, miłe słowa i życzymy dalszych sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym.