NASI ABSOLWENCI NAUCZYCIELAMI W NASZEJ SZKOLE

 

mgr Aleksandra Witkiewicz-                   nauczycielka przyrody
mgr Renata Hryniuk –                            nauczycielka języka polskiego
mgr Barbara Samsonik –              nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej
mgr Katarzyna Sowińska –                    nauczycielka języka angielskiego
mgr Agnieszka Rajtarowska                 nauczycielka języka angielskiego
mgr Marcin Zarzeczny –              nauczyciel wychowania fizycznego
mgr Tomasz Urbaniak –                nauczyciel wychowania fizycznego
mgr Kamila Zaguła –                     terapeuta, nauczycielka świetlicy

 

ZAWODY I FUNKCJE SPOŁECZNE NASZYCH ABSOLWENTÓW NASZĄ DUMĄ

 

Adam Kisio – nauczyciel matematyki, jedna z najbardziej rozpoznawalnych
i ważnych postaci w Stargardzie Szczecińskim, ponad 35 lat pracuje
w stargardzkim samorządzie, przez pięć kadencji radny Rady Miejskiej,
był przewodniczącym Rady Miejskiej oraz dyrektorem Liceum Ogólnokształcącego, zrzeszony w Stowarzyszeniu Samorządowym Stargard XXI

 

Zofia Ławrynowicz – nauczycielka, samorządowiec, działaczka kulturalna, posłanka na Sejm VII kadencji

dr Marcin Majewski – od 2007 roku dyrektor Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Stargardzie Szczecińskim, absolwent Instytutu Prahistorii Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, kieruje badaniami wykopaliskowymi na obszarze Starego Miasta w Stargardzie Szczecińskim

 

Wiesław Dubij – Komendant Straży Miejskiej w Stargardzie Szczecińskim,
koszykarz Stargardzkiej Ligi Amatorskiej Koszykówki, trener koszykówki w Młodzieżowym Ośrodku Sportowym

 

Magdalena Nowicka – lekarz specjalista medycyny rodzinnej

 

Anna Smolira-Kozłowska – logopeda i neurologopedia, socjolog – doradca psychospołeczny
od 2014r. radna Rady Miejskiej i członek Komisji Społecznej w Stargardzie Szczecińskim

Piotr Styczewski – konferansjer i animator , dziennikarz „7 Dni Powiatu Stargardzkiego”
redaktor „Radia Stargard” – prowadzi program „Dzień dobry Stargard”
pracownik Biura Prezydenta Miasta Stargard Szczeciński

 

Emilia Chanczewska – dziennikarka prasowa „Głosu Szczecińskiego”, redaktorka portalu internetowego „Moje miasto”

 

Edyta Szumocka – nauczycielka, edukator Ministerstwa Edukacji Narodowej

 

Janusz Gostyński – ginekolog położnik

 

Bartłomiej Kotschedoff – aktor, absolwent PWST w Krakowie

 

Agnieszka Borkowska (z d. Bazan) – wiolonczelistka, absolwentka Akademii Sztuki w Szczecinie, asystentka w Katedrze Instrumentów Smyczkowych Wydziału  Instrumentalnego Akademii Sztuki w Szczecinie, nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Stargardzie

 

Jan Kalinowski – lekarz medycyny– specjalista chirurgii ogólnej II stopnia  i medycyny ratunkowej, był ordynatorem oddziału chirurgii w stargardzkim szpitalu; był radnym powiatu stargardzkiego

 

Zbigniew Hering – dyrektor Zespołu Szkół Budowlano- Technicznych w Stargardzie

 

Elżbieta Laskowska – dyrektor Szkoły Artystycznej w Krakowie

 

Joanna Burdziej (Geszke) – doktor nauk medycznych, mgr farmacji

 

Mateusz Batz – pięściarz Victorii-Nokaut Stargard, mistrz Polski kadetów w boksie;udział w wielu mistrzostwach Europy i świata;był powołany do kadry narodowej; wielokrotnie nagradzany za osiągnięcia sportowe;

 

Przemysław Adam Gintrowski – (ur. 21 grudnia1951 w Stargardzie Szczecińskim, zm. 20 października2012 w Warszawie) – polskiinżynier, nauczyciel, kompozytor i muzyk; koncertował wraz z Jackiem Kaczmarskim i Zbigniewem Łapińskim, współpracował z Krystyną Jandą i Joanną Trzepiecińską; nagrodzony odznaczeniami państwowymi

 

Maria Gąssowska – pedagog, kierownik działu Dziecięco – Młodzieżowego Książnicy Stargardzkiej

 

Anna Korosteńska – pedagog, bibliotekarka w dziale Multimedialnym Książnicy Stargardzkiej

 

SUKCESY NASZYCH ABSOLWENTÓW PODCZAS DALSZEJ EDUKACJI

 

ABSOLWENCI 2005

Łukasz Marchlewski
Edukacja:    Gimnazjum nr 2 i Technikum Informatyczne w Stargardzie Szczecińskim
Sukcesy:    W Belgii zajmuje się fotografią, grafiką i jest pracownikiem IT – tworzy programy informatyczne

 

ABSOLWENCI 2006

Jakub Kotłowski
Edukacja:    Gimnazjum nr 2 oraz LO nr 1 w Stargardzie Szczecińskim, ZUT – studia na kierunku teleinformatyka
Sukcesy:    Autor aplikacji na Androida, konstruktor urządzeń sterowanych

 

ABSOLWENCI 2009

Aleksandra Krychowska
Edukacja:     Gimnazjum nr 4 oraz LO nr 1 w Stargardzie Szczecińskim
Sukcesy:    Stypendystka Prezesa Rady Ministrów w 2014 r. w III klasie liceum

Marta Kordykiewicz
Edukacja:    Gimnazjum nr 2 oraz LO nr 2 w Stargardzie Szczecińskim
Sukcesy:     III miejsce na MP  Młodzików – Kielce 2010r.
V miejsce na MP Juniorów Młodszych Kraków 2012r.
IV miejsce na MP Juniorów Młodszych Łódź 2013r.
I miejsce na MP LZS w latach 2012- 2014
Od roku 2012 otrzymuje stypendium Prezydenta Miasta

Zuzanna Kowalska
Edukacja:    Gimnazjum nr 2 oraz LO nr 1 w Stargardzie Szczecińskim
Sukcesy:    Autorka wystaw malarskich w MDK W Stargardzie, Stypendium Prezydenta Miasta

 

ABSOLWENCI 2010

Pisarek Irmina
Edukacja:    Gimnazjum nr 4 oraz LO nr 1 w Stargardzie Szczecińskim
Sukcesy:    Aktorka teatru Krzywa scena i Emigatis, liczne spektakle w Europie m.in. w Berlinie, Londynie

Ociepa Barbara
Edukacja:    Gimnazjum nr 2 oraz LO nr 2 w Stargardzie Szczecińskim
Sukcesy:    IV miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików im. J. Kusocińskiego 2012r.
XIV miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży 2013r.
III miejsce w MZ LZS 2013r.
Stypendium Prezydenta Miasta w 2013r.

Magdalena Zycer
Edukacja:    Gimnazjum nr 2 oraz LO nr 2 w Stargardzie Szczecińskim
Sukcesy:    Zawodniczka LKS Pomorze Stargard Szczeciński z licznymi sukcesami
Nagroda Championa Sportu w roku 2013r. za osiągnięcia
Srebrny medal VIII Bałtyckich Igrzysk Młodzieży w Vyborgu
VIII miejsce w II letnich Igrzyskach Olimpijskich w Nankin w Chinach
Sportowiec Powiatu Stargardzkiego roku 2014 – zwycięstwo w plebiscycie „Głosu Szczecińskiego”

 

To Top