Konkurs „Pięknie czytam”

W tym roku nasza szkoła obchodzi swoje 70 urodziny, dlatego z tej okazji w świetlicy odbyła się pierwsza edycja konkursu „Pięknie czytam”. Konkurs zorganizowały  nauczycielki  świetlicy: pani Izabela Nowak i pani Kamila Zaguła.  Zadanie uczestników polegało na  zaprezentowaniu dwóch wcześniej przygotowanych tekstów. Pierwszy – fragment książki Kornela Makuszyńskiego „120 przygód Koziołka Matołka” – został wybrany przez organizatorów. Drugi zaś, uczestnicy konkursu wybierali samodzielnie z repertuaru literatury dziecięcej. Komisja w składzie: pani Grażyna Krakowiak, pani Magdalena Gotowicka, pani  Izabela Nowak oraz pani Kamila Zaguła, miała trudne zadanie. Uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom.  Ocenie poddane zostały: technika czytania, środki artystycznego wyrazu oraz interpretacja tekstu.  Komisja wyłoniła Mistrza oraz Wicemistrza z każdej kategorii wiekowej.

W kategorii klas I

tytuł Mistrza pięknego czytania zdobyła Aleksandra Zbrzeska z klasy I b

tytuł Wicemistrza pięknego czytania zdobyła Maja Pakulska z klasy I b

W kategorii klas II

tytuł Mistrza pięknego czytania zdobyła Maja Pozdrowicz z klasy II a

tytuł Wicemistrza pięknego czytania zdobyła Magdalena Winiarska z klasy II c

W kategorii klas III

tytuł Mistrza pięknego czytania zdobyła Agata Zielińska z klasy III d

tytuł Wicemistrza pięknego czytania, z taką samą ilością punktów zdobyli:

Daria Budzikowska    z klasy III d oraz Igor Rząb z klasy III d

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.