„Ptaki w karmniku”

ZEROWIAKI z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 3 w Stargardzie z grupy 0a podczas jednych ze styczniowych zajęć zapoznały się z tematem dokarmiania ptaków. Dzieci dowiedziały się, że zima to trudny czas dla ptaków, dlatego należy im pomagać. Dowiedziały się czym można dokarmiać ptaki. Poznały ptaki zimujące w Polsce i miały okazję do wysłuchania odgłosów jakie wydają. Poznały największe, najmniejsze i najszybsze ptaki w Polsce. Na zakończenie ZEROWIAKI wykonały prace plastyczne „Ptaki w karmniku”. Dzieci zgodnie obiecały, że podczas zimowych spacerów będą systematycznie dokarmiać ptaki.

Dokarmiając ptaki dzieci uświadamiają sobie, że bez ich pomocy wiele ptaków mogłoby nie przeżyć trudnych zimowych warunków. Jest to również doskonała okazja do kształtowania u dzieci poczucia odpowiedzialności oraz wrażliwości na losy zwierząt.